سخنگوی شورای اسلامی شهر گرگان گفت: در نخستین جلسه کاری شورای اسلامی شهر گرگان در راستای ادامه روند خدمت‌رسانی تا سقف ۱۰ میلیارد ریال در حوزه‌های عمرانی و خدماتی اجازه هزینه به شهرداری گرگان اختصاص داده شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از واگذاری 2000 تخته پتو و15000 هزارعدد تن ماهی و آب معدنی به سیل زدگان شهرستانهای آق قلا و گمیشان خبر داد.

سوگمندانه در صدا و سیمای ما به دلیل عدم استفاده از منابع انسانی کارآمد و متخصص و نبود مدیریت جامع رویکرد صدا و سیما در شرایط بحرانی تفاوت چندانی با سایر روزها ندارد و گاهی اوقات مصداق ضرب المثل معروف همه جا را آب برد و رسانه ملی را خواب برد، در این رسانه تعبیر می شود و ظاهراً تعریف بحران در این رسانه با همه جای دنیا تفاوت ماهوی دارد!

نماینده مردم شرق گلستان با بیان اینکه کمک های مردمی مدیریت شود، گفت: لایروبی سدهای گلستان ضروری است و اگر سدچایلی و نرماب به بهره برداری مرسید شاید سیلاب به این شدت خسارت وارد نمی کرد.

 سردار معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان با همراهی سردار شالیکارفرمانده قرارگاه غدیر سپاه شمال کشور، سردار پور جمشیدیان معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه از لابروبی دهانه گرگان رود بازدید کرد.

سردار حسین معروفی فرمانده سپاه نینوا گلستان در اقدامی پسندیده با حضور در کنار مردم با آن ها گفتگو کرد.

سردار غیب پرور برخی اقدامات سازمان بسیج مستضعفین در خصوص سیل استان‌های گلستان و مازندران را تشریح کرد.

بسیجیان شهرستان کلاله در قالب تیم امدادی به سیل زدگان گنبد کاووس امدادرسانی کردند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی شهرداری شیراز گفت: در مسیرهای منتهی به دروازه قرآن، میدان ابوالکلام و خروجی شهر شیراز از تردد غیرضروری خودداری شود چراکه ازدحام خودروها و آبگرفتگی در این نقاط زیاد است.منزل‌ها و خودروهایی که دچار آبگرفتگی شده‌اند توسط نیروهای شهرداری و آتش نشانی در حال امدادرسانی هستند.

بارش شدید باران ۲۸ و ۲۹ اسفند ماه ۹۷ در شرق استان گلستان، باعث سر ریز شدن سد گلستان واقع در ۱۵ کیلومتری شرق شهر گنبدکاووس و طغیان رودخانه‌های گرگان رود، چهل چای، قره سو و اوغان شد.

با گذشت چند روز از بارش شدید در استان گلستان و در پنجمین روز حادثه، همچنان بخش‌هایی از شهر آق‌قلا و گمیشان در محاصره سیل هستند.

پویش جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان استان گلستان با اعلام شماره‌حساب و روش‌های حضوری و غیرحضوری در کمیته امداد آغاز شد.

از روزهای گذشته سیل محبت هموطنان و کمک به مناطق سیل زده گلستان شدت بیشتری گرفته اما بگفته فرمانده سپاه نینوا گلستان این کمک ها باید نظم بخود بگیرد.

امام جمعه اهل سنت آق قلا با انتقاد شدید از عملکرد دولتی ها در گلستان گفت:  با وجود هشدارهای هواشناسی از 10 روز قبل  برای بارش های سیل آسا اما مسئولان کاری نکردند.

فرمانده سپاه نینوا استان گلستان گفت: کار اورژانسی مورد نیاز در حال حاضر ، تسریع در تخلیه سیلاب های موجود در سطح شهر آق قلا ، روستاهای اطراف آن و زمین های کشاورزی است .

فرمانده سپاه عاشورا آذربایجان شرقی گفت: پیرو ابلاغ فرماندهی کل سپاه مبنی بر حضور سپاه های استانی در استان گلستان و منطقه سیل زده آق قلا، ما در این استان حاضر شدیم و برای ما به عنوان استان آذربایجان شرقی معین شد تا پشتیبانی و کمک رسانی به 40 درصد از شهر آق قلا انجام دهیم.

وزیر کشورگفت: با آغاز بارش باران در مناطق سیل‌زده استان گلستان باید هرچه سریعتر سیلاب شهرستان‌های آق‌قلا و گمیشان به دریا هدایت شود.

محله مدرسی (افغان آباد) گنبدکاووس یکی از مناطق شهرستان گنبد است که به جهت قرار گرفتن در حریم رودخانه آسیب های زیاد و جدی در سیل دیده است.

 بیمارستان صحرایی با تجهیزات کامل پزشکی و  نیروی انسانی متخصص که قادر به ارائه هرگونه خدمات با آمادگی کامل برای حداقل 10 الی 15 روز می باشد، توسط نیروی زمینی سپاه با همکاری بهداری شمال شرق و بسیج جامعه پزشکی استان در گمیشان راه اندازی شد.

به گزارش جماران، ساعاتی پیش مطلبی در فضای مجازی دست به دست می شد که در ان به نقل از استاندار معزول گلستان از حضور بیست استاندار و فرماندار در خارج از کشور حضور دارند.