معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان در بندرترکمن گفت: مجالس مذهبی باید محل نشر معارف اهل بیت (ع) با اولویت مباحث اعتقادی و تقویت باورهای دینی باشد.

امام جمعه بندرترکمن گفت: حمایت از حریم ولایت و حفظ حجاب اسلامی توصیه های مهم شهدای فرهنگی در وصایای آنان است.

مسئول کانون بسیج فرهنگیان بندرترکمن از برگزاری یادواره 4شهید فرهنگی این شهرستان همزمان با بازگشایی مدارس خبر داد.

رییس اداره بهزیستی بندرترکمن از اجرای آزمایشی (پایلوت) طرح کشوری غربالگری و توانمند سازی جامعه حدود 3هزار نفری سالمندان شهرستان خبر داد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی بندرترکمن گفت: عرصه عاشورا عرصه كارشناسي است و اين دين شناسان هستند كه بايد در اين زمينه به مردم و جوانان خط بدهند.

مدیر کل تشکلهای دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور: اگرعزاداری هدف نباشد موجب احیاء صحیح امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می شود.

فرماندار بندر ترکمن از خودسوزی یک زن جوان به همراه فرزندش در روستای نیازآباد شهرستان بندر ترکمن خبر داد و گفت: به علت شدت بالای سوختگی مادر جان خود را از دست داد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی بندرترکمن از کشف یک قطعه فیل ماهی قاچاق ازمخفیگاه صیادان غیرمجاز درغرب استان گلستان خبر داد و گفت: در این اقدام دو نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

امام جمعه اهل سنت بندر ترکمن، گفت: وضعیت بغرنج و دردناک مسلمانان روهینگیا، نیازمند حمایت های مادی و معنوی جامعه بشری به ویژه کشورهای اسلامی است.

رییس کمیته امداد بندرترکمن از پرداخت 350میلیون تومانی این نهاد به مددجویان در قالب طرح های اشتغالزایی شهرستان خبر داد.

رییس کمیته امداد بندرترکمن گفت:یک پایگاه ثابت،10 پایگاه سیار و یک مرکز نیکوکاری در بندرترکمن آماده جمع آوری هدایای مردم در جشن عاطفه ها هستند.

مدیر کل آموزش وپرورش استان گلستان در بندرترکمن گفت: ایجاد مشارکت و مدرسه محوری با رویکرد تحول در مدرسه دو سیاست سال تحصیلی جدید است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی بندرترکمن گفت: توجه به واقعه مهم غدیر علاوه بر یک رخداد تاریخی بیانگر نگاه عمیق و اصولی پیامبر اعظم(ص) به جایگاه حاکم و حکومت اسلامی است.

معاون فرماندار بندرترکمن گفت: غدیر رسالتی الهی برای تحکیم و تأیید رسالت پیامبر(صلی الله علیه وآله) است که نعمت امامت را بر مسلمانان تمام کرد.

فرماندار بندرترکمن گفت: مهمترین بخش هایی که در جامعه باید کار دقیق و علمی انجام شود بحث خانواده است چرا که کانون خانواده از اهمیت بالایی برخوردار و در دنیا توجه خاصی به آن می شود.

رییس ستاد اسکان آموزش و پرورش بندرترکمن از پذیرش 692 خانوار در قالب 3030 مسافر در پایگاه های اسکان این شهرستان خبر داد.

رئیس هلال احمر بندرترکمن گفت: به دلیل خطرپذیری به دلیل وجود بخش عمده نوار ساحلی در شهرستان های گمیشان، بندرترکمن و بندرگز، آمادگی نیروها در برابر حوادث ساحلی ضرورت می یابد.

فرماندار بندرترکمن از افتتاح و بهره‎برداری 53 طرح عمرانی، اقتصادی و اشتغالزا در این شهرستان و با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد تومان در هفته دولت سال جاری خبر داد.

با اعلام نتایج کشوری الگوهای تدریس،نام دبیران بندرترکمن در لیست اعلامی برگ زرین دیگری از افتخارات شهرستان را به نمایش گذاشت.

همزمان با هفته دولت 8 طرح اشتغالزایی مددجویان کمیته امداد بندرترکمن به بهره برداری رسید.