• منو
 •  زیارتگاه جمعه گلدی نه آب دارد و نه برق و نه حتی این روزها خادمی که در آن شما را راهنمایی کند ولی مردمی دارد که برای عبادت خدا به این مکان مقدس می آیند و حاجات خود را از خدا می طلبند.

  راه اترک، وقتی سراغ این زیارتگاه را می گیری، همه آن را به نام پنج تن یا جمعه گلدی می شناسند.

  شاید اگر به عنوان یک غریبه به منطقه کلاله بروید و بخواهید زیارتگاهی را در بین راه بیابید، باید اهل پرسش باشید و برای رسیدن به زیارتگاه پنج تن یا جمعه گلدی، با یک آشنا و راه بلد همراه باشید. 

  راه رسیدن به زیارتگاه دور نیست ولی برای اولین بار، کمی سردرگم می شوید.

  joegeldi3

  وقتی به روستای گوکچه می رسید باید در سر دوراهی پیشکمر و مراوه تپه، راه سمت راستی را انتخاب کنید و بعد از گذشتن از روستای اول یعنی کولی بایندر، به تابلوی روستای آقیاجی می رسید که باید به سمت این روستا بروید.

  joegeldi2

  در روستای اقیاجی که زادگاه شهید روحانی اهل سنت شهید نورمحمد باقی زاده که هنوز هم نشانی از او به زادگاهش برنگشته و جاوید الاثر میباشد، باید در دوراهی روستا، به سمت  راست بروید.

  baghizade

  در ادامه به چند خانه مسکونی می رسید که اگر قبل از رفتن به سمت این خانه ها سمت چپتان را نگاه کنید، گنبد سبز کوچک و مخروطی شکل همان زیارتگاه جمعه گلدی را خواهید دید.

  باید جاده ی خاکی را طی کنید و از روی پل باریکی عبور نمایید تا به زیارتگاه برسید.

  طبیعت زیبای اطراف زیارتگاه و به خصوص درختان انار وحشی که بیشتر منطقه را پر کرده است، در فصل بهار منظره ای بس زیبا به منطقه می دهد.

  این روزها زیارتگاه، زائرین کمی دارد .

  joegeldi1

  وارد زیارتگاه که می شوید، نام خدا را بر زبان بیاورید و با یاد او به داخل این مکان زیارتی بروید.

  joegeldi

  در داخل زیارتگاه، یک مزار وجود دارد و یک زیرزمین که طبق گفته اهالی بیشتر زنان برای گرفتن حاجت از خداوند به این زیر زمین رفته، عبادت می کنند و نماز می خوانند.

  joegeldi4

  زیرزمین یک اتاق با سقف مدور آجر کاری شده دارد که نشان از قدمت این زیارتگاه می دهد.

  البته این زیارتگاه نه آب دارد و نه برق و نه حتی این روزها خادمی که در آن شما را راهنمایی کند ولی مردمی دارد که برای عبادت خدا به این مکان مقدس می آیند و حاجات خود را از خدا می طلبند.

  طبق گفته اهالی، چند سال پیش خادم این زیارتگاه توسط عده ای ناشناس، به قتل رسیده است.

  مردم منطقه هنوز به زیارت جمعه گلدی می آیند و از خداوند در این مکان مقدس، طلب حاجات می کنند.

  انتهای پیام/

  نوشتن دیدگاه

  توجه!

  گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
  اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  آرشیو

  روز : ماه : سال :
  هدایت به بالای صفحه