• منو
 • دبیر انجمن هسته ای انرژی اتمی ایران از راه اندازی اولین مرکز رشد پلاسمای کشور در کردکوی خبر داد.

  به گزارش گلستان ما به نقل از رادکانا، ابوالفضل مازندرانی در همایش گرامیداشت هفته پژوهش در جمع پژوهشگران برتر شهرستان در دانشکده فنی و حرفه ای امام علی (ع) کردکوی با بیان اینکه دانش آموزان ما باید یاد بگیرند برای سوالات و ابهامات خود تحقیق کنند، اظهار داشت: دبیران تحقیق کردن را به دانش آموزان بیاموزند.

  دبیر انجمن هسته ای انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه اساتید در دانشگاهها پژوهش های لازم را از دانشجویان بخواهند، گفت: ارتقاء علمی کشور از مهمترین مسائل امروز کشور است.

  مازندرانی با بیان اینکه تولید علم از پژوهش علم می آید، عنوان کرد: تولید علم اساس دانایی است.

  دانشگاهها و مدارس باید به سمت پژوهش قدم بردارند

  این دانشمند جوان کردکوی با تأکید بر اینکه اساس توسعه یافتگی یک کشور دانش آن است، خاطرنشان کرد: دانشگاهها و مدارس ما باید از ابتدا به سمت پژوهش قدم بردارند.

  بنیانگذار اولین آزمایشگاه پلاسمای هسته ای دانش آموزی خاورمیانه در ایران با بیان اینکه دانش آموزان را می توانیم سرنشینان قطار تولید علم نام ببریم، گفت: ولی دانشجویان قطعا موتور محرک تولید علم خواهند بود.

  پلاسما امروز به عنوان یک علم میان رشته ای در دنیا وارد شده است

  دبیر انجمن هسته ای انرژی ایران با عنوان اینکه پلاسما امروز به عنوان یک علم میان رشته ای در دنیا وارد شده است، افزود: روزگاری علم نانو وارد رشته های کشورمان شد که امروز به خوبی به مسیر خود ادامه می دهد اما مسأله مهمتری که این روزها به میان آمده موضوع پلاسماست که باید بیشتر بر روی آن کار شود.

  مازندرانی دو مسأله مهم هسته ای "فیشن" و "فیوژن" در انرژی اتمی بسیار مهم دانست و ادامه داد: از فیشن به شکافت هسته ای نام برده می شود و از فیوژن به گداخت و همجوشی هسته ای نام برده می شود.

  وی افزود: اگر در آینده بخواهیم به یک انرژی اتکا کنیم قطعا آن انرژی انرژی فیوژنی خواهد بود.

  کشوری که در آینده از علم پلاسما برخوردار نباشد کشوری عقب افتاده خواهد بود

  بنیانگذار اولین آزمایشگاه پلاسمای هسته ای دانش آموزی با بیان اینکه کشوری که در آینده از علم پلاسما برخوردار نباشد کشوری عقب افتاده خواهد بود، تأکید کرد: پلاسما تکنولوژی روز دنیا را تشکیل خواهد داد.

  این جوان فرهیخته کردکوی با اشاره به اینکه یک مشعل پلاسما می تواند بدون آسیب رساندن به محسیط زیست تمام زباله های عفونی را نابود کند، گفت: باتوجه به حجم بسیار بالای زباله های عفونی باید بدنبال زباله سوزی قوی باشیم که امروزه بواسطه پلاسما می توانیم زباله سوزی راه اندازی کنیم که بدون اینکه آسیبی به محیط زیست وارد کند زباله های را نابود کند.

  راه اندازی اولین مرکز رشد پلاسمای کشور در دانشکده امام علی (ع) کردکوی

  دبیر انجمن هسته ای انرژی ایران از راه اندازی اولین مرکز رشد پلاسمای کشور در دانشکده فنی و حرفه ای پسرانه امام علی (ع) کردکوی خبرداد و افزود: طبق پیگیری های بعمل آمده و جلسات برگزار شده و نامه نگاری های انجام شده اولین مرکز رشد پلاسمای کشور در دانشکده فنی و حرفه ای پسرانه امام علی (ع) کردکوی راه اندازی خواهد شد که این نیز یکی دیگر از دستاوردهای مهم برای شهرستان کردکوی خواهد بود.

  مازندرانی اذعان کرد: طبق دستور معاونت وزیر و شخص وزیر تمام دانش آموزان و دانشجویان ایرانی می توانند از این آزمایشگاه بهره مند شوند.

  در آینده پلاسما از کردکوی به وزارت آموزش و پرورش تزریق خواهد شد

  بنیانگذار اولین آزمایشگاه پلاسمای هسته ای دانش آموزی با بیان اینکه آموزش و پرورش و دانشکده فنی و حرفه ای امام علی (ع) کردکوی با راه اندازی این مرکز نتیجه بسیار خوبی را برای شهرستان به همراه خواهند داشت، بیان کرد: امروز افتخاریست برای شهرستان کردکوی که پلاسما از این شهرستان به وزارت آموزش و پرورش تزریق خواهد شد.

  وی تصریح کرد: دانشجویان دانشکده فنی و حرفه ای پسرانه امام علی (ع) کردکوی در آینده ای نزدیک خود نیز از سازندگان دستگاههای موجود در آزمایشگاه خواهند بود.

  راه اندازی اولین مرکز رشد پلاسمای کشور افتخار بزرگی برای کردکوی

  اصغر یعقوبی رئیس دانشکده فنی و حرفه ای امام علی (ع) کردکوی در این همایش گرامیداشت با بیان اینکه مأموریت دانشکده امام علی (ع) آموزش و پرورش است، گفت: دانشکده فنی و حرفه ای امام علی (ع) مکمل و تکمیل کننده آموزش و پرورش است و خود را جدای از آموزش و پرورش تلقی نمی کند.

  img_0220

  وی افزود: خروجی های آموزش و پرورش امروز در رشته های متفاوت در این دانشکده مشغول تحصیل و علم آموزی هستند.

  رئیس دانشکده فنی و حرفه ای امام علی (ع) کردکوی اظهار داشت: با همکاری دوستان خود در آموزش و پرورش منشاء افتخارات و موفقیت های زیادی خواهیم بود،

  یعقوبی با بیان اینکه پژوهش و تحقیق مختص یک یک زمان و مکان خاص نیست، تأکید کرد: آنچه را که امروز دانشمندان ما کشف و ضبط کردند بواسطه پژوهش ها و تلاشهای علمی می باشد.

  وی با اشاره به راه اندازی اولین مرکز رشد پلاسمای کشور در دانشکده امام علی (ع)، گفت: اولین آزمایشگاه پلاسمای هسته ای دانش آموزی کشور با تلاشهای جوان دانشمند کردکوی افتتاح و به بهره برداری رسید و در آینده ای نزدیک نیز شاهد دستاوردی دیگر در این شهرستان خواهیم بود.

  رئیس دانشکده امام علی (ع) کردکوی بیان کرد: طبق پیگیری های بعمل آمده و جلسات برگزار شده در تهران اولین مرکز رشد پلاسمای کشور در دانشکده فنی و حرفه ای امام علی (ع) کردکوی راه اندازی خواهد شد که افتخار علمی بزرگی را در این شهرستان رفم خواهد شد.

  انتهای پیام/

  نوشتن دیدگاه

  توجه!

  گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
  اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  آرشیو

  روز : ماه : سال :
  هدایت به بالای صفحه