نماینده مردم گنبد در مجلس در خصوص سیل اخیر گفت: مجلس از تمام ابزارهای قانونی‌ای که در دست دارد برای احقاق حق و حقوق مردم استفاده خواهد کرد تا در آینده دیگر شاهد اینچنین قضایایی نباشیم.

تیتر آزاد، قرجه طیار نماینده مردم گنبد کاووس در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ضمن تبریک سال نو به مردم عزیز ایران اظهار کرد: از همکاری و همدلی مردم، نیروهای مسلح، بسیج، دستگاههای دولتی و مخصوصا حضور نماینده ویژه حضرت آقا که در همان روز اول سیل در گنبد حاضر شدند و خانه به خانه رفتند و وضعیت را رصد کردند و گزارش را خدمت حضرت آقا رساندند تشکر می کنم.

وی افزود: بعد از آنکه حضرت آقا به نیروهای مسلح دستور ویژه دادند ، همه نیروهای مسلح بصورت جهادی وارد عمل شدند. تمام هم استانی ها و کسانی که از استان های دیگر آمدند و این وضعیت را دیدند، متاثر شدند و پای کار بودند. بنده به عنوان نماینده مردم از عزم جهادی و همدلی مردم بزرگ ایران که واقعا بزرگی خود را در این واقعه به نمایش گذاشتند تشکر می کنم.

طیار گفت: قطعا همانگونه که ریاست محترم قوه قضاییه ، رئیس سازمان بازرسی کل کشور را به منطقه اعزام کردند تا اگر قصوری انجام شده بررسی شود، ما هم به عنوان نمایندگان ملت با آغاز شروع به کار مجلس، بررسی ها و تحقیق و تفحص خود را آغاز خواهیم کرد و اگر اثبات شود قصور یا کم کاری ای صورت گرفته، از کسانیکه مقصر هستند طرح سوال خواهد شد و اگر نیاز بود استیضاح انجام خواهد گرفت. مجلس از تمام ابزارهای قانونی‌ای که در دست دارد برای احقاق حق و حقوق مردم استفاده خواهد کرد تا در آینده دیگر شاهد اینچنین قضایایی نباشیم.

نماینده مردم گنبد بیان کرد: از رئیس مجلس و رئیس جمهور و همه ی کسانیکه در منطقه حضور پیدا کردند تشکر می کنم. حداقل 70 الی 80 نماینده با شخص بنده تماس گرفتند و اعلام آمادگی کردند که برای هر نوع کمکی حاضر به همکاری هستند. الان نمایندگان استانهای دیگر پای کار آمدند و اگر در هر عرصه ای، در هر دستگاه اجرایی قصوری و کوتاهی ای انجام شده باشد، قطعا کار گروه ویژه ای تشکیل و موضوع بررسی و با مقصران برخورد خواهد شد.

وی تصریح کرد: در یکی دو روز اول کمی کوتاهی و یک مقدار تعلل در دستگاه های اجرایی و دولت بود، ولی بعد از اینکه متوجه عمق اتفاق شدند، همه برای کمک رسانی بسیج شدند. آقای هاشمی استاندار سابق نیز در روز اول اتفاق در گنبد مدیریت ستاد بحران را بر عهده داشت و حتی از سد گلستان نیز بازدید کرد.

طیار اعلام کرد: بنده تعجب کردم که چگونه با این وضعیت آقای هاشمی به مرخصی رفتند از آقای هاشمی بعید بود. شاید اطلاعات ناقص و ناکافی به او داده بودند. آقای هاشمی از سوی وزیر کشور عزل شدند و فعلا در جای خاصی معارفه نخواهند شد. سیل اخیر همه ی موارد را تحت الشعاع قرار داده است ، اما باید ببینیم که وزیر اقتصاد و هیئت دولت چه تصمیمی خواهند گرفت.

نماینده مردم گنبد خاطرنشان کرد: واقعا از آقای هاشمی همچنین انتظاری نداشتیم. وی مدیر موفقی و پیگیری بود. ولی این حرکت آقای هاشمی برای بنده به عنوان نماینده مردم قابل هضم و باور کردنی نبود. در ساعت اولی که اعلام شد که استاندار سابق به مرخصی رفته بنده باور نکردم، اما بعد از بررسی متوجه شدم که موضوع درست است و این کار نسنجیده و غیر قابل قبول انجام شده است.

وی در خصوص حضور پرشور مردم برای کمک رسانی به سیل زدگان اظهار کرد: ما همیشه می گفتیم که گلستان تجلی گاه وحدت است. در این استان شیعه و سنی و قومیتهای مختلف با وحدت در کنار هم زندگی می کنند. امداد رسانی مردم به هم استانی های خود در سیل اخیر این اتحاد و وحدت بی نظیر مردم را به نمایش گذاشت.

طیار افزود: در قضیه واژگونی قایق امداد رسانان در گمیشان ، آقای ابولحسنی از شهرستان دیگر بود که برای کمک آمده بود. من به چشم اتحاد و همدلی را بین مردم استان دیدم. در هر کجای کشور و برای هر کسی اتفاقی بیفتد، فارغ از مسائل قومیتی و مذهبی، همه ی مردم ایران پای کار هستند. در قضیه سیل گلستان، بعد از دستور حضرت آقا ، این همدلی و اتحاد قابل لمس بود.

نماینده مردم گنبد در خصوص کمکهای دولتی به سیل زدگان تصریح کرد: در جلسه ای که با حضور آقای جهانگیری انجام شد، بنده اعلام کردم که این تسهیلات بلند مدت و مبالغ بلاعوض با وجود این تورم و گرانی، کفاف خسارات وارده به مردم را نمی کند. قرار شد موضوع در جلسه هیئت دولت بررسی و تا جایی که امکان دارد به مردم از طرف دولت کمک شود.

وی بیان کرد: در وهله اول دنبال این هستیم که مبلغ بلاعوض را بیشتر کنیم.برای افزایش میزان و مهلت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه نیز رایزنی خواهیم کرد.

طیار در پایان گفت: مردم غیرت و همت خود را در قضیه سیل گلستان نشان دادند و این وظیفه ما نمایندگان را بیشتر از گذشته کرد تا شبانه روزی برای خدمت به این مردم تلاش کنیم.

انتهای پیام/

نوشتن دیدگاه

توجه!

گلستان ما نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
اگرچه تلاش می شود نظرات ظرف 2ساعت تعیین تکلیف شوند اما نظراتی که پس از ساعت 19 نوشته شود حداکثر تا 9 صبح روز بعد منتشر می شوند


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید