رییس پارک علم و فناوری گلستان گفت : چندین شرکت دارویی در پارک علم و فناوری استان داریم که محصول آنها قابلیت مصرف در کشور و صادرات دارد و‌در بحث دارو و تجهیزات پزشکی می توانیم قطب کشور باشیم .

به گزارش گلستان ما ، دکتر غفاری رییس پارک علم و فناوری گلستان در بازدید از دفتر پایگاه خبری تحلیلی گلستان ما به مناسبت روز خبرنگار ، طی سخنانی اظهار کرد : با سایت گلستان ما از سال ۹۰ آشنا هستم و زمانی که خارج از کشور برای تحصیل بودم برای اطلاع از اخبار استان این سایت را دنبال می کردم .

غفاری افزود : در حوزه علم و فناوری ، نوآوری و ایده پردازی کارهای خوبی صورت گرفته و کلا باید در اتمسفر استان اولویت های اصلی را تغییر دهیم تا به پیشرفت و توسعه برسیم.

وی تصریح کرد : این که نگاه یک مدیر ارشد استانی به مقوله علم و فناوری خوب نباشد یک چالش است اما استانهایی هستند که حتی سند توسعه آنها را پارک علم و فناوری نوشته(مانند گیلان) و یا استانهایی که شورای فناوری به ریاست استاندار دارند(مانند یزد) و ضرر هم نکردند و تحولات خوبی در این استانها اتفاق افتاد.

0055

غفاری به مشکلات شمال کشور اشاره کرد و گفت : علیرغم وجود ظرفیتهای بسیار اما شاهد مشکلاتی هستیم که نهایتا باعث شده تا ظرفیتها روی زمین بماند و فارغ التحصیلان به سمت مسافرکشی بروند.

رییس پارک علم و فناوری گلستان خاطرنشان ساخت : باید نیازهای استان را خودمان تشخیص دهیم ، در بحث فناوری و اپلیکیشن جوانان باید به میدان بیایند و می شود در این حوزه کار کرد ، اشتغالی که در متدهای عادی ایجاد شود دنبال کارگر است لذا باید دنبال فناوری و درآمد پایدار باشیم که رضایت شغلی به همراه دارد.

غفاری در ادامه با اعلام اینکه وظیفه پارک ایجاد اشتغال نیست افزود : اشتغال زایی وظیفه همه دستگاه هاست و همه باید به میدان بیایند ولی پارک می تواند با همکاری أین دستگاه ها ظرفیت هایی را ایجاد کند که هم منجر به اشتغالزایی و هم فناوری شود ، در این راستا دکتر دادبود شهردار گرگان و معاونت اقتصادی استان و خود استاندار اعلام همکاری کردند .

وی با اشاره به اینکه پارک های ملی کشور حمایت های استاندار را داشته اند،ادامه داد : ساخت پارک علم و فناوری در شهرک صنعتی آق قلا همانطور که دکتر حسام هم در مراسم تودیع و معارفه گفت کاری اشتباه بود و تاثیرگذاری هم از پارک در این مکان دیده نشد .

غفاری اضافه کرد : پارک باید در یک مکان مناسب در وسط شهر و یا در جوار یک دانشگاه بزرگ باشد تا عموم نخبگان و جوانان بتوانند به آن دسترسی داشته باشند و اگر نتوانیم چنین فضاهایی بوجود بیاوریم نخبگان می روند.

وی تاکید کرد : چندین شرکت دارویی داریم که محصول آنها قابلیت مصرف در کشور و صادرات دارد و‌در بحث دارو و تجهیزات پزشکی می توانیم قطب کشور باشیم .

رییس پارک علم و فناوری گفت : از میان ۲۵۲ محصول دانش بنیان پارک گلستان ۱۷۶ محصول در حوزه پزشکی و دارویی است و این نشان می دهد ما در این حوزه حرفهای زیادی برای گفتن داریم .

0056

انتهای پیام /

آخرین مطالب