استاد حوزه و دانشگاه گفت: متاسفانه در سالهای اخیر فضای فرهنگی و اجتماعی و مذهبی کشور ، استان و شهر گرگان به گونه ای شده است که دیگر مدیران و مسئولین در مساجد ، نمازهای جماعت و مراسمات مذهبی و یادواره های شهداء و ... حضور نمی یابند .

به گزارش گلستان ما ؛ آیت الله سید حبیب الله قدمی استاد حوزه و دانشگاه و حافظ کل قرآن کریم امشب در یادواره 85 شهید کوی امام رضا (ع) گرگان گفت: بنا بر فرموده رهبر معظم انقلاب ، زنده نگه داشتن یاد شهداء کمتر از شهادت نیست و بر همین اساس برگزاری یادواره های شهدا و زنده نگه داشتن نام و یاد و راه و رسم شهدا در حفظ و تقویت روحیه ایثارگری و شهادت طلبی در جامعه بسیار موثر است.

وی ادامه داد: متاسفانه در سالهای اخیر فضای فرهنگی و اجتماعی و مذهبی کشور ، استان و شهر گرگان به گونه ای شده است که دیگر مدیران و مسئولین در مساجد ، نمازهای جماعت و مراسمات مذهبی و یادواره های شهداء و ... حضور نمی یابند.

این استاد حوزه تصریح کرد: صرفا در ایام نزدیک به انتخابات های مختلف است که برخی کاندیداها و هواداران آنها در مساجد و مراسمات مذهبی حضور پیدا می کنند که این رفتار اصلا پسندیده نیست.

به گفته وی؛ دوری مسئولین از مساجد و مراسمات مذهبی و فاصله گرفتن از راه و رسم شهدا ؛ باعث بروز تخلفات و انحرافات اخلاقی ، اداری و اقتصادی مختلف از سوی آنان و بستگان شان می شود.

قدمی یادآور شد: آقای منتظری دادستان کل کشور در مراسم معارفه دادستان مرکز استان گلستان در روز چهارشنبه هفته گذشته ، وضعیت تجاوز به حقوق عمومی در استان گلستان را گریه آور عنوان کرده است.

photo ۲۰۱۸ ۰۳ ۰۲ ۱۹ ۳۱ ۲۱

وی افزود: تجاوز به حقوق عمومی یعنی چه ؟ ؛ یعنی دست اندازی و تجاوز به جنگلها ، مراتع ، کوه و دریا و صحراها و همچنین تجاوز به بیت المال مسلمین و حقوق عموم مردم ، بانکها و گمرکات ،  صادرات و واردات کشور .

استاد حوزه و دانشگاه ، گفت: چرا باید کار به اینجا برسد که دادستان کل کشور با تاسف وضعیت استان را این گونه توصیف کند ؟ چه کسانی مساله تجاوز به حقوق عمومی را به اینجا رسانده اند ؟

وی اذعان داشت: عمده تجاوز گران به حقوق عمومی ، برخی صاحبان قدرت و ثروتی هستند که به ناحق مناصب گوناگون مدیریتی و مسئولیت ها را اشغال کرده اند و بجای خدمت به مردم و انقلاب و کشور به ثروت اندوزی و بازی های سیاسی و رانت خواری مشغولند.

آیت الله قدمی در پایان به تداوم روحیه ایثارگری و شهادت طلبی اشاره کرد و گفت: در حالی که نیروهای نظامی کشور بخصوص سپاه و بسیج و نیروی انتظامی بصورت روزانه در دفاع از نظام و انقلاب اسلامی و کشور ایران شهید تقدیم می کنند ، باید مدیران و مسئولین هم در راه خدمت صادقانه به مردم و کشور و انقلاب گام بردارند تا همه مورد تایید و رضایت خداوند متعال و شهدا قرار گیرند .

1 1

1 1

1 1

1 1

1 1

1

انتهای پیام/