1399-10-24 10:41
100
0
72623

۸۰ درصد تخلفات فضای مجازی گلستان در اینستاگرام رخ می دهد

رییس پلیس فتا فرمانده انتظامی گلستان گفت که ۲۶ درصد جرایم فضای مجازی توسط زنان انجام می‌شود که ۵ درصد مجموع این متخلفان مجازی کمتر از ۱۷ سال دارند و ۸۰ درصد آن در اینستاگرام رخ می دهد.

به گزارش گلستان ما، سرهنگ ابراهیم پَرسا در گفتگو با خبرنگاران، اظهار داشت: افراد با سن بالای ۲۶ سال با ۶۷ درصد و جوانان ۱۸ تا ۲۵ ساله با ۲۸ درصد، دیگر مجرمان دستگیر شده فضای مجازی گلستان هستند.

وی با اشاره به این که ۸۰ درصد تخلفات فضای مجازی مربوط به اینستاگرام است؛ گفت:  میزان کل پرونده‌های جرائم فضای مجازی تشکیل شده در گلستان از ابتدای امسال تاکنون ۲۵.۴۱ درصد کمتر از پارسال است.

پرسا بیان کرد: امسال ۹۴.۷ درصد جرایم رخ داده در فضای مجازی گلستان کشف شد که هتک حیثیت، جرائم علیه افراد و تهدید و مزاحمت اینترنتی در صدر این جرایم بود.

وی یادآور شد: کسب منافع مالی، کنجکاوی، احساس گمنامی در فضای مجازی، راحتی ارتکاب جرم، انتقام‌جویی و آشنا نبودن با مصادیق جرایم مهم‌ترین انگیزه افراد از ارتکاب جرم در فضای مجازی است.

وی در خصوص فعالیت سایت‌های شرط‌بندی نیز گفت: فعالیت در حوزه قمار در گلستان رو به افزایش است و عده‌ای با رویای سرمایه‌دار شدن در این بخش در حال فعالیت هستند.

رییس پلیس فتا گلستان بدون ارائه آمار ادامه داد: پلیس تاکنون با چند گرداننده این سایت‌ها و کاربرانی که در این بخش فعالیت می کنند برخورد قانونی کرده و این روند را همچنان نیز ادامه خواهد داد.

انتهای پیام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.