1403-02-24 15:16
285
0
89982
داستان‌نویس ترکمن در گفتگو با «گلستان ما»:

حاجتی که خانواده ترکمن از امام رضا (ع) گرفتند

داستان‌نویس ترکمن با اشاره به ارادت اهل‌سنت به امام رضا (ع) گفت: یک خانواده ترکمن که سالها صاحب فرزند نمی‌شدند با توسل به این امام بزرگ به حاجت خود رسیدند.

سعیده مرادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی «گلستان ما» اظهار کرد: داستانکی درباره پسر هفت ساله نوشتم که مادرش سالها بچه‌دار نمی‌شد که با نذر کردن به امام رضا (ع) صاحب فرزند پسر شدند و نام رضا را برای فرزندشان انتخاب کردند، این مسئله باعث شد تا پسر داستان ما به امام رضا (ع) علاقمند شود و هر سال به پابوسی حضرت برود.

داستان‌نویس ترکمن توضیح داد: یک سال است که وارد حوزه هنری شدم و این سومین داستانی است که درباره ارادت اهل‌سنت به بزرگان نوشتم.

وی در خصوص علاقه اهل‌سنت نسبت به ائمه اطهار (ع) بیان کرد: اهل تسنن خیلی به امام رضا (ع) علاقمند هستند و در ایام ولادت و شهادت این بزرگان نذری پخش می‌کنند حتی پدران و مادران ما به دلیل علاقه وافر به امام هشتم شیعیان به شهر مقدس مشهد «ماشادجان» می‌گویند.

داستان‌نویس ترکمن گفت: خیلی اوقات در هنگام مشکلات و بیماری به امام رضا (ع) متوسل می‌شویم تا خداوند گره‌های زندگی را برای ما باز کند و از این امام حاجات زیادی را گرفتیم.

وی با قدردانی از مسئولان حوزه هنری که با برگزاری کارگاه‌های آموزشی زمینه کسب تجربه‌های بیشتر را برای هنرمندان فراهم می‌کنند، گفت: تداوم این جلسات می‌تواند به تولیدات بهتر بیانجامد.

انتهای خبر

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.