1399-12-03 16:38
110
0
73342
تجری خبرداد

صدور پروانه فعالیت موزه تخصصی آب در گلستان/ آمادگی میراث‌فرهنگی استان برای همکاری و راه‌اندازی موزه

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان از صدور پروانه فعالیت موزه تخصصی آب گلستان وابسته به شرکت آب منطقه‌ای استان توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد.

به گزارش گلستان ما؛ احمد تجری امروز یکشنبه سوم اسفندماه 99 با اعلام این خبر گفت: با توجه به درخواست شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان مبنی بر اخذ مجوز رسمی فعالیت موزه آب، بررسی‌ها، بازدیدها و جلسات فنی لازم صورت‌گرفته و پس از طی فرآیندهای قانونی، بر اساس ماده 39 فصل پنجم آیین‌نامه مدیریت، ساماندهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال منقول فرهنگی-تاریخی مجاز، پروانه فعالیت موزه آب گلستان از سوی معاونت میراث‌فرهنگی کشور و اداره‌کل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی-تاریخی صادر شد.

 وی خاطرنشان کرد: در استان گلستان 13 موزه در حال فعالیت است که 3 موزه به‌صورت خصوصی، 8 موزه وابسته به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، یک موزه وابسته به اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست و موزه اخیر نیز با تلاش شرکت آب منطقه‌ای استان راه‌اندازی شد.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان تصریح کرد: «موزه‌ها بنابر بر ماهیت ذاتی و کارکردی خود از نقش بی‌مانندی در ارتقای توسعه پایدار جامعه برخوردارند و راه‌اندازی موزه‌های وابسته به نهادهای دولتی و غیردولتی نیز گام مهم و ارزشمندی در این راستا است.»

تجری با اشاره به این‌که وجود نگاه تخصصی و حرفه‌ای به بسیاری از موضوعات پیرامون انسان در زندگی فردی و اجتماعی، برهان و دلیلی انکارناپذیر برای توجه بیش‌ازپیش به موزه‌های تخصصی است، تأکید کرد: «اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان آمادگی خود را برای همکاری و راه‌اندازی چنین موزه‌هایی توسط دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و خصوصی اعلام می‌کند.

 تجری اضافه کرد: اطمینان داریم با این حمایت، علاوه بر رونق بیش‌ازپیش گردشگری پایدار، شاهد رشد و شکوفایی جامعه و توجهات بیشتر به موضوعات علمی و تخصصی مشاغل و بخش‌های مختلف کشور خواهیم بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت: پس از صدور این مجوز برای موزه آب استان گلستان به نشانی گرگان، ابتدای جاده آق‌قلا، شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان، هماهنگی‌های لازم برای سایر فرآیندهای موردنیاز بازدید عموم توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شرکت آب منطقه‌ی استان گلستان صورت‌گرفته و متعاقباً شرایط و زمان بازدید برای این موزه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی در پایان بیان کرد: از تلاش و همراهی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای گلستان برای حفظ و احیای میراث گذشتگان در بخش‌های مرتبط با آب و همچنین ایجاد و اخذ مجوز لازم برای بهره‌برداری از موزه تخصصی آب استان، قدردانی و تشکر می‌کنم.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.