دبیر ستاد شئون فرهنگی گنبد:

دلدادگان فرهنگ غرب، مهمترین موانع نهادینه‎سازی فضیلت‎های اخلاقی می‎باشند

1398-04-19 16:58
273
0
64276

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آزادشهر و گنبد گفت: متاسفانه برخی به دلدادگانفرهنگ غرب و سکولاریسم برای حیات سیاسی و تعلقات دنیوی خود با هجمه به نهادهای انقلابی و مراکز دینی و مذهبی و سوء استفاده از واژگان آزادی و القاء شبهات چه ضربات بی جبرانی به فرهنگ دینی زدند که عملکرد آنها هرگز از اذهان این ملت بصیر و هوشیار پاک نخواهد شد. اینها مهم ترین موانع نهادینه سازی فضیلت های اخلاقی چون عفاف و حجاب می باشند و تحرکات آنها به دقت از سوی ملت بیدار و هوشیار و با بصیرت ما دنبال می شود.

به گزارش گلستان ما به نقل از تیتر آزاد، حجت الاسلام رضا دیلمی رئیس اداره تبلیغات گنبد کاووس در گفتگویی حجاب و عفاف را رمز ثبات ، پویایی، عزت و اعتلای ارزشهای جامعه دانست و اظهار کرد: امروز مهم ترین راهبرد دشمن و عناصر فتنه برای ضربه به هویت دینی و انقلابی، کم رنگ نمودن ارزشها و قداست ها با محوریت کانون خانواده و نفوذ در مراکز تصمیم ساز و جایگاه های آموزشی است و مصداق اخیر آن سند 2030 می باشد.

حجت الاسلام دیلمی تصریح کرد: امروزه دشمن برای رسیدن به اهداف خود و بستر سازی شبیخون فرهنگی و جلوگیری از تشکیل جامعه دینی و مقبولیت زدایی از ارزشها، می کوشد که عیار ارزش بی بدیل و هویت سازی چون حجاب و عفاف و قداست های کانون خانواده را با تشکیل صدها شبکه ی ماهواره ای و هزاران سایت و کانال و گروه در پلتفرم های شبکه های اجتماعی بکاهد .

وی بیان داشت: دشمن جایگاه حجاب برتر و گفتمان عفت عمومی و غیرت دینی را به خوبی شناخته است. آنها می دانند که خانواده ای که اهل گفتمان حجاب و فضیلت محور است، اهل مقاومت و پایداری و فرهنگ ایثار و شهادت می باشد، اهل ولنگاری و بی قیدی نیست. لذا به صراحت اعلام می کنند که هر چادری که بر سر زنان ایرانی است به منزله پرچم جمهوری اسلامی می باشد.

رئیس اداره تبلیغات شهرستان گنبد افزود: متاسفانه برخی  به دلدادگانفرهنگ غرب و سکولاریسم برای حیات سیاسی و تعلقات دنیوی خود با هجمه به نهادهای انقلابی و مراکز دینی و مذهبی و سوء استفاده از واژگان آزادی و القاء شبهات چه ضربات بی جبرانی به فرهنگ دینی زدند که عملکرد آنها هرگز از اذهان این ملت بصیر و هوشیار پاک نخواهد شد. اینها مهم ترین موانع نهادینه سازی فضیلت های اخلاقی چون عفاف و حجاب می باشند و تحرکات آنها به دقت از سوی ملت بیدار و هوشیار و با بصیرت ما دنبال می شود.

دبیر ستاد شئون فرهنگی گنبد گفت: مهم ترین سنگر برای ایمن سازی و نهادینه سازی ارزشها در جامعه ، مسجد می باشد پیوند زدن مدرسه و منزل به مسجد یکی از مهم ترین راهبردهای سازمان تبلیغات اسلامی در کنار فعالیت نهادهای انقلابی در راستای احیای ارزشهای اخلاقی و مذهبی و مسجد تراز گفتمان انقلاب اسلامی و تبلیغ مردمی است.

حجت الاسلام دیلمی سپس به نقش قیام مردم در مسجد گوهر شاد در سال 1314 اشاره کرد و اظهار داشت: در آن روزگار شاید برخی تصور نمی کردند که روزی ذلت و خواری نظام منحوس و پلید ستم شاهی را ببینند، اما این اراده ی الهی و جوشش غیریت دینی مردم بود که محقق شد و امروز به برکت خون شهدا، نظام مقدس اسلامی با قدرت و صلابت شکل گرفته و به فضل الهی پله های ترقی و پیشرفت و توسعه را یکی پس از دیگری طی می کنند.

وی در ادامه به پیام های این قیام اشاره کرد و افزود: تکلیف گرایی، روح تقوا و عبودیت، بصیرت و دشمن شناسی و نقش اراده ی یک ملت در برابر زیاده خواهی جریان استکباری بزرگترین درس هایی است که از این قیام می توان گرفت. قیامی که چهره ی تاریک و ظلمانی اومانیسم و مدرنیته ی جهان غرب را برای همیشه ی روزگار در تاریخ ثبت کرد که چگونه عده ای به هویت و هستی یک ملت ، بی رحمانه حمله می کنند.

دیلمی در پایان با اشاره به این که 60 عنوان برنامه فرهنگی و آموزشی در هفته ی حجاب و عفاف در منطقه به همت نهادهای انقلابی و اجرایی پیش بینی شده است گفت: پیام و وصیت شهدای مسجد گوهرشاد و همه شهدای انقلاب اسلامی، حراست از ارزشها و گفتمانی چون عفاف و حجاب و قداست کانون خانواده است، لذا این تابلوی مقدس که نشانگر هویت دینی ماست باید همواره با افتخار در همه جا به احتزار درآید.

انتهاي پيام/

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.