1398-05-17 04:50
1080
0
64865
کدام قابل باورتر است ؟

اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان ؛ مدیریت خودخوانده و استبدادی یا بدزبانی برخی اعضا !!

اخیرا تعدادی از اعضای این تشکل و جوانان ان به مدیریت خودخوانده اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان اعتراض دارند که چرا انتصابی و به صورت مادام العمر انتخاب شده است و چرا برای این کار انتخاباتی صورت نمی گیرد .

به گزارش گلستان ما ؛ اتحادیه انجمن های اسلامی یکی از تشکل های سیاسی استان گلستان است که تاسیس و سازماندهی آن بیشتر به دهه 60 در استان بر می گردد و در دهه 70 نیز توانست با تاثیرگذاری در معادلات سیاسی استان و شهر گرگان نمایندگانی همچون قندهاری و هزارجریبی را به مجلس شورای اسلامی بفرستد .

این تشکل از سال 88 با حمایت از کروبی در جریان انتخابات ریاست جمهوری وارد فاز دیگری شد و انشقاق گرههای مختلف را می توان در آن مشاهده کرد ، اخیرا تعدادی از اعضای این تشکل و جوانان ان به مدیریت خودخوانده آن اعتراض دارند که چرا انتصابی و به صورت مادام العمر انتخاب شده است و چرا برای این کار انتخاباتی صورت نمی گیرد .

محمد حسین علی اصغری دبیر اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان در جواب این اعتراضات گفته است :

"وقتی انسان می بیند بعضی افراد می خواهند با تخریب دیگران با روش بدزبانی، خود را بزرگ جلوه دهند، افسوس می خورد؛ چون خداوند این همه نعمت، توانمندی و شایستگی را در  انسانها قرار داده است، اما برخی افراد از راه خباثت و بداخلاقی می خواهند  خود را به جامعه تحمیل کنند.لذا بنده بر این باورم این توهین‌ها فقط به یک فرد نیست بلکه توهین به افکار عمومی و شعور کل جامعه است.

هرچند جای نگرانی نیست؛ چون مردم آگاه بخصوص جوانان این مسائل را رصد کرده و درست از غلط و حق از باطل را تشخیص می‌دهند ، به همین دلیل رفتارهای موهن و غیراخلاقی مورد پذیرش اکثریت مردم شریف نبوده و نیست ، پس لازم است برای اصلاح رفتار و برگشت به اخلاق اسلامی و پیشرفت در جامعه به این افراد کمک نمود تا انرژی خود را در راه صحیح و درست مصرف کنند، تا اخلاق حسنه درجامعه توسعه پیدا کند.

بنده طی ۴۰ سال کار تشکیلاتی ،هنوز ندیده ام کسی بتواند با روشهای غیراخلاقی رای و نظر مردم را جلب کرده باشد وتجربه ثابت کرده چنانچه برخی افراد دست از توهین و تخریب برندارند ، جامعه در زمان مناسب، جوابی در شأن خودشان به آنها خواهد داد."

بعد از این پیام علی اصغری احمد کرد والش آباد از اعضای باسابقه اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان به این سخنان واکنش نشان داد ؛ وی نوشت :

"بنده با بدزبانی و بداخلاقی در فضای مجازی نسبت به هرکس و هر گروه مخالفم اما چه عواملی باعث این بد اخلاقی یا بد زبانی می شود امروز اگر ملت ایران مرگ بر آمریکا یا مرگ بر اسرائیل سر می دهند نمی توان گفت بد زبانی کردند عملکرد مستبدانه آمریکا و اسراییل باعث این رفتار ایرانیان شده در اجتماع ما هم همینطور است اگر کسی به رای دیگران بی توجه باشد نظر دیگران را در گروه یا انجمن بکار نگیرد این بد اخلاقی زاییده می شود.

 از قدیم گفتند سزای سنگ کلوخ است بچه اگر زورش نرسد فحش می دهد این موارد محکوم نیست عمل مستبدانه محکوم است که باعث این ناهنجاریها می شود بنده به بزرگان اتحادیه انجمن های اسلامی به عنوان عضو کوچکتر توصیه میکنم دموکراسی و احترام به آرا اعضا ارتباط را صمیمانه تر و اتحاد و وحدت را در گروه مستحکم تر می کند چه اشکال دارد مدیر و اعضای تصمیم گیر براساس قانون به رای گذاشته شوند بنده از روحیات بزرگانی که عمر خود را صرف اتحادیه کردند ایمان دارم که به همین سمت پیش می روند اگر چنین نشود فاصله ها بیشتر و خدای ناکرده بد اخلاقیها بیشتر خواهد شد و باعث خشکاندن ریشه اتحادیه می شود و جوانه های دیگری از دل این اتحادیه سبز خواهد کرد."

علی بیروتی الهی از جوانان اصلاح طلب و اعتدالگرا اتحادیه انجمن های اسلامی استان گلستان نیز در نقد سخنان علی اصغری به این مطلب اشاره کرده است :

"مستحضر هستید که تمامی ارکان در نظام مقدس جمهوری اسلامی مستقیم با رای مردم انتخاب میشوند .خبرگان ، ریاست جمهوری ، مجلس ، شوراها و .... و همه اینها مدتش هم معلوم است ۴ سال ، کلیه احزاب و گروهها و سمن ها هم همینگونه اند .

چه اشکالی دارد که در اتحادیه انجمنهای اسلامی که یکی از تشکلات ریشه دار اصلاح طلب است هم این اتفاق بیفتد و دبیر آن مستقیم از طرف انجمن های واقعی و فعال انتخاب شود ؟ الان هستند افراد کثیری از اعضای انجمن های اسلامی  که خواهان برگزاری انتخابات هستند حال عده ای موافق و عده ای مخالف .عده ای بر زبان جاری میکنند و عده ای سکوت میکنند ببینند چه خواهد شد ... دوست باید آیینه ی دوست باشد .

اما مطلب اینکه الان سالهای زیادیست که انتخابات دبیری در اتحادیه برگزار نشده است و البته به نظر بنده در شهرستانها هم هیچ انجمنی وجود ندارد به غیر از گرگان و روستاهایش .اگر هم  در شهرستانها انجمن داشته باشد دبیرش از طریق آرای انجمنهای شهر و روستاهای آن منطقه نبوده است .پس بهتر است که این انجمن ها تشکیل شود و سپس شهرستانها نیز اعلام شود که انجمن دارند . بماند که برخی شهرستان ها ادعای انجمن مستقل دارند و رسما اعلام نمودند زیر نظر اتحادیه استان نیستند نظیر علی آباد کتول و فاضل آباد .

انتخابات بهترین راهکار حل مشکلات  و باعث مستحکم تر شدن و پویایی این مجموعه میشود چرا برخی از دوستان ما فکر دیگری میکنند بلکه انتظار از بزرگترها این است که از یک انتخابات خوب و سالم جهت توسعه و مستحکم تر شدن انجمن های اسلامی که یادگار شیخ شهید قندهاری است دفاع کنند و راه را برای ورود جوانان در عمل باز کنند ."

به هر حال باید منتظر ماند و دید که ایا اتحادیه تمایلی به جوانگرایی و پوست اندازی دارد یا همچنان به وسیله افکار قدیمی و نخ نما شده پیرمردان اداره خواهد شد .

انتهای پیام /

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.