1398-05-21 11:56
1475
0
64912
نقدی بر یک رفتار مدیریتی ؛

انتظار از رئیس کل دادگستری گلستان بیشتر از این بود !

ای کاش رئیس کل دادگستری اگر می خواست در دفاع از خبرنگاران سخنی براند از یک خبرنگار یا رسانه با مجوز و بااعتبار سخن می راند تا سخنش بیشتر به جان بنشیند و حمایتش از رسانه ها ملموس تر و باورپذیر باشد .

به گزارش گلستان ما ؛ هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری استان گلستان در جمع اصحاب رسانه به مناسبت روز خبرنگار حضور پیدا کرد تا در یک دیدار صمیمی حرفها و درد دلهای آنها را بشنود .

قاطبه خبرنگاران نبود حمایت قضایی در صورت شکایت از آنها به دادسراها را به رئیس کل گوشزد کردند و اینکه بایستی پای رسانه ها اصولا به دادسرا باز نشده و در یک شورای حل اختلاف مختومه شود .

اما هاشمیان رئیس کل دادگستری استان در ادامه برای اینکه نشان دهد حامی خبرنگاران بوده و دادگستری در حمایت از رسانه ها نقش پررنگی داشته متوسل به مثالی شد که متاسفانه تمسک به یک ریسمان پوسیده بود .

هاشمیان در روزهایی که لگد زدن به پیکر بی جان استاندار معزول در گلستان مد شده عنوان کرد یک دلیل که بگوییم ما حامی رسانه ها بودیم این بود که در شکایت استاندار سابق از یک خبرنگار ، سیستم قضایی جانب این خبرنگار را گرفت و او را تبرئه کرد .

نکته ای که اقای هاشمیان نمی داند اینست که این فردی که تبرئه شده خبرنگار اخراجی خبرگزاری ایرنا بوده( حدودا 15 سال پیش) وسالهاست که فعالیت حرفه ای خبرنگاری درهیچ رسانه شناسنامه دار و مجوزداری نداشته یا جرات فعالیت ندارد وگرنه این همه نشریه و هفته نامه همسو با افکار ایشان در استان وجود دارد چرا در هیچ کدام از آنها قلم نمی زند ؟

همچنین شکایتی که علیه وی مطرح شده از طرف قرارگاه امنیتی استانداری گلستان بوده که شامل 5 نهاد نظارتی و ... بوده و مشتمل بر مستندات موجود از تخریب و توهین به شخصیت ها و نهادهای مختلف و سنگ اندازی و گرفتن انرژی مدیران در توسعه استان بوده است .

 فردی که شما در مقام رئیس دستگاه قضا استان از او حمایت می کنید در آیت الله اعدام خواندن آیت الله رئیسی رییس محترم قوه قضاییه و دروغ پردازی فراوان علیه ایشان در انتخابات 96 مبنی بر جداسازی پیاده رو زنان و مردان به دستور رئیسی در صورت رئیس جمهور شدن و کلا "رئیسی هراسی" کم نگذاشته بود ، بماند اینکه این فرد طی سالهای گذشته در تخریب و سم پاشی علیه چهره های دلسوز نظام در استان و کشور از هیچ کوششی فروگذار نکرده که اسناد آن موجود است .

اینکه اقای هاشمیان برای دفاع از حقوق خبرنگاران این فرد را مثال زد دقیقا نتیجه معکوس داد و امروز برخی ها بر این آورند که شاید اگر کسی نمی تواند جلوی قلم هتاک و تخریب گر چنین افرادی بایستد ، تفکر افرادی همچون رئیس کل دادگستری  است که باعث شده چنین افرادی با خیال راحت و بدون هیچ دردسری همه را از مقابل تیغ تیز خود بگذراند .

همین یک جمله شما به عنوان بالاترین مقام قضایی استان باعث شده تا این فرد رویه غلط خود را درست بداند و همچنان بر مدار قبل حرکت کند که دود این کار به چشم استان خواهد رفت .

ای کاش رئیس کل دادگستری اگر می خواست در دفاع از خبرنگاران سخنی براند از یک خبرنگار یا رسانه با مجوز و با اعتبار سخن می راند تا سخنش بیشتر به جان بنشیند و حمایتش از رسانه ها ملموس تر و باورپذیر باشد .

قابل باور نیست که چنین فردی با آن همه مطالب مجرمانه در فضای مجازی براحتی تبرئه می شود و حتی با توجه به اینکه خبرنگار هم نیست و رسانه دارای مجوز ندارد برایش هیئت منصفه تشکیل و توسط سیستم قضایی تبرئه می شود اما رسانه های مجوز دار و شناسنامه دار هم اکنون در سیستم قضایی استان پرونده دارند و کسی هم به فکر تبرئه آنها نیست تا روند عادی خود را طی نماید.

انتهای پیام /

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.