اربعین حسینی نیازبه جمع آوری کمکهای اجباری ندارد

انتقاد یکی از فعالین اربعین از شیوه فعالیت یک موکب خاص در گلستان

1398-07-13 06:02
169
0
65773

جمع آوری کمک به این روش  با فرهنگ عاشورا در تضاد است زیرا دستگاه امام حسین (ع) آنقدر عاشق دلباخته دارد که نیازبه کمک اجباری نیست.

به گزارش گلستان ما ؛ حسین کریمی اول از فعالین موکب دار استان و کارشناس مسائل سیاسی و استراتژیک طی مطلبی نوشت :

مراسم اربعین سالیان سال است که باشدت وضعف و با توجه به حکومتهای حاکم بر عراق برگزار میشود و مردم عراق با برپایی موکب از زوار حسینی پذیرایی میکنند.

چند سالیست که درجهت باشکوه برگزارشدن این راهپیمایی میلیونی طبق برنامه ریزی های انجام شده و منویات مقام معظم رهبری ملت و دولت ایران نیز در قالب گروهای تخصصی و برپایی موکب به کمک دولت  و مردم عراق شتافته است.

درهمین راستا موکب های مردمی استان گلستان نیز با حضور فعال و موثرخود درشهرهای مقدس نجف وکربلا درکنار برادران عراقی به زائرین خدمت ارائه می دهند.

لازم بذکراست که اکثرشهرهای استان دارای موکب مردمی بوده وعاشقان حسینی هرساله باکمک داوطلبانه و خودجوش مردمی خود زمینه خدمت رسانی به زائرین ایرانی ، عراقی وسایرکشورها را فراهم می نمایند.

متاسفانه آنچه دربین موکب داران گلستانی مطرح است اقدامات یک موکب خاص در مرکز استان است که از موقعیت خود سواستفاده  نموده تا جاییکه از طریق اصناف واتحادیه های مرکز استان به اشخاص حقیقی و حقوقی شهرستانهای که خود دارای موکب می باشند بصورت امری و اجباری دستورداده شده است که کمک های نقدی وغیرنقدی رابه این موکب تحویل دهند.

این اقدام با توجه به ابنکه خود ابن شهرها نیازبه این کمک هادارند جای سوال و تعجب دارد؟

ازسوی دیگرجمع آوری کمک به این روش  با فرهنگ عاشورا در تضاد است زیرا دستگاه امام حسین (ع) آنقدر عاشق دلباخته دارد که نیازبه کمک اجباری نیست.

این روش جمع آوری موجب بدبینی عمومی شده و زمینه عملیات روانی دشمنان را برعلیه حرکت عظیم جهانی اربعین فراهم می نماید.

انتهای پیام /

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط خبرگزاری گلستان ما در وب سایت منتشر خواهد شد

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

© کپی بخش یا کل هر کدام از مطالب گلستان ما با ذکر منبع امکان پذیر است.