امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس گفت: امروز می بینیم عطر مبارک امام حسین (ع) همه مسلمانان را به سوی خود کشانده است.

گمرک ایران در پاسخ به مطلبی با عنوان "تهدید نماینده گنبدکاووس در مجلس: گمرک گنبدکاووس منتقل شود از نمایندگی مجلس استعفا می‌دهم" اعلام کرد: گمرک اینچه برون در شهرستان گنبدکاووس، اداره کل می‌ماند و گمرک ایران برنامه ای در خصوص کاهش سطح تشکیلاتی این گمرک ندارد .

امام جمعه گنبدکاووس با اشاره به سخنان گستاخانه و بی خردانه رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل گفت: ترامپ یک لات تازه به دوران رسیده است که فقط می‌خواهد خودنمایی کند.

جهاد در راه خدا سخت ترین جایی است که انسان می تواند عملی با اخلاق معنوی انجام دهد و اگر اخلاص همراه با هدف متعالی باشد این عمل مقدس می شود.

امام جمعه گنبدکاووس در نشست خبری رئیس و دبیر ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر بالاترین معروف در کشور ما را انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: هویت انقلاب اسلامی اصلاح گرا و هدفش ایجاد حساسیت و نظارت دقیق است.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه گنبد گفت: حجم تبلیغات و معرفی کالاهای خارجی در محیط های تبلیغاتی از جمله فضای مجازی که این روزها جایگاه خاصی در میان مردم دارد به مراتب بیشتر از تبلیغ کالاهای ایرانی است و به نوعی تبلیغات ابزار تسلط اجناس خارجی در کشور است.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت: سرعت مدارس تخریبی و فرسوده ما بیشتر از مدارس در حال ساخت است و از ۴۷۶مدرسه، یک سوم مدارس این شهرستان تخریبی است.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس گفت: 70 هزار دانش آموز گنبد از مقطع پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی به استقبال مهر می روند.

گردهمايی دو روزه معاونين پرورشی، كارشناسان فرهنگی و هنری، امور تربيتی، قرآن، عترت و نماز و مشاوره شهرستان‌های استان گلستان باهدف تبيين سياست‌های اجرایی معاونت پرورشی و فرهنگی استان در گنبدكاووس پايان يافت.

همسر شهید تولی در دیدار دانشجویان خواهر دانشگاه فرهنگیان خوش خلقی و حساسیت نسبت به مشکلات مردم مسلمان را از ویژگی بارز همسر خود ذکرد و گفت: هنوز نتوانستم با نبودن همسرم کنار بیایم.

رئیس اداره انجمن و اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش گلستان در حاشیه همایش خانواده و تکریم باز نشستگان در گنبدکاووس گفت: آموزش و پرورش به دنبال توانمندسازی خانواده ها است و ما در درجه اول از اولیا انتظار مشارکت فکری داریم.

معاون استاندار و فرماندار ویِژه گنبدکاووس در اولین همایش کشوری خبازان در گنبد از ارایزنی برای افزایش قیمت نان در گلستان خبر داد و گفت: با توجه به افزایش هزینه ها نیاز است به مطالبه نانوایان در این رابطه بیشتر توجه کرد.

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس از افزایش ترک تحصیل دختران در مناطق مرزی محروم شهرستان خبر داد و گفت بخشی از این ریزش در خروجی پایه ششم و متوسطه اول و بخش دیگر در بخش ورود به متوسطه دوم است.

مدیر نهضت سواد آموزی شهرستان گنبد در شورای آموزش و پرورش گفت: از ابتدای امسال تا کنون هزار و ۵۵۸ نفر بی سواد در گنبد جذب شده است.

مدیرکل صنایع دستی و میراث فرهنگی گلستان گفت: با استقبال پرشور مردم گنبد این جشنواره در سالهای آتی نیز در این شهرستان برگزار می شود و ماندگار خواهد شد.

در جلسه ای که با حضور معاون استاندارو فرماندار ویژه گنبدکاووس و مدیرکل صنایع دستی و گردشگری گلستان در شهرستان برگزار شد گفت: جشنواره اقوام امسال برای نخستین بار پس از 11 سال به مدت 3 روز همزمان با مرکز استان در گنبدکاووس برگزار می شود.

رئیس ستاد عتبات عالیات گنبدکاووس با اشاره به برپایی موکب یحیی ابن زید(ع) گنبدکاووس در کربلا گفت: خیران شهرستان گنبدکاووس تعهد کردند یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال کمک غیرنقدی و ۲ تن مرغ مورد نیاز ایام اربعین برای اطعام زائران را تقبل کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گنبدکاووس از فعال بودن تنها 50 درصد از تعاونی‎های ثبت شده در این شهرستان خبر داد.

بنیامین نوجوان 13 ساله گنبدی دو سال است که بدلیل مشکلات خانوادگی و ترس از پدرش کارتن خوابی می کند.

فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: برای ایجاد درآمد و اشتغال پایدار در روستاها باید دانش بومی در نظر گرفته شود که به عنوان پایلوت ۴۰ تا ۵۰ روستا را انتخاب و با استفاده از دانش بومی، اشتغال پایدار ایجاد می‌کنیم.